Plyšáková nemocnice

Plyšáková nemocnice

Ve spolupráci s Evropskou Unií a Trnavským samosprávným krajem pořádá Český červený kříž akci Plyšáková nemocnice. Projekt je určen pro děti mateřských škol okresů Břeclav a Senica ve věku 3-6 let.

Plyšáková nemocnice je projekt, ve kterém si děti mateřských škol hrají na rodiče nemocných nebo zraněných plyšáků a zapojují se do ošetřování svých „pacientů“ v simulovaném nemocničním prostředí.

Děti zapojených škol jsou dopředu informovány o akci a jejich úkolem je přinést si nemocného, resp. zraněného plyšáka. Po příchodu uvidí před „nemocnicí“ sanitku, která zabliká, zahouká a mohou si ji prohlédnout (z venku i zevnitř). V nemocnici se děti na příjmu dozvědí, kam podle příznaků plyšáka mají jít (interna, chirurgie). Tam sami popíší onemocnění, resp. příznaky a je jim navrženo ošetření a léčba, informace k prevenci. Děti se staví k problému samostatně v roli rodiče a v průběhu si mohou všechno nechat vysvětlit, ukázat, osahat. Závěrem dojdou do lékárny, kde dostanou léky (lentilky a gumové medvídky) a dostanou balíček jako odměnu.

V rámci improvizované plyšákové nemocnice se děti naučí prevenci, seznámí se s nemocničním prostředím, prohlédnou si sanitku z venku i zevnitř. Záměrem projektu je vést k prevenci úrazů, eliminovat dětský strach z bílého pláště a vzbudit důvěru v nemocniční prostředí.

Projekt se konal ve dnech 23.-30.9.2021

Další projekty

Krizová připravenost

Prevence závažných civilizačních chorob

Kontaktní formulář

Neváhejte se nám ozvat s jakýmkoliv dotazem

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.